Scroll Top

AI w content marketingu

ai-content marketing

Pojawienie się sztucznej inteligencji u wielu ludzi budzi skrajne emocje, w obawie przed tym, że roboty zastąpią ich w pracy. Jednak jest także optymistycznie podchodząca grupa ludzi do tego tematu (tak jak my;)), która pragnie korzystać z pomocy sztucznej inteligencji. Sprawdź, jak sztuczna inteligencja może pomóc na przykład w content marketingu.

sztuczna inteligencja

POZNAJ 4 ZASTOSOWANIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI W CONTENT MARKETINGU:

1.BRAKUJE CI POMYSŁU? ZAPYTAJ AI!

Jeśli często borykasz się z brakiem weny, na przykład w wymyśleniu tematu nowego artykułu na bloga, zapytaj AI o kilka propozycji tematów, które są bliskie Twojej marce. Następnie możesz poprosić o ich rozwinięcie. Chat GPT w wersji 4.0 posiada także opcje przeszukiwania podanej przez Ciebie strony pod kątem interesujących dla Ciebie treści.

2. TWORZENIE ANGAŻUJĄCYCH POSTÓW

Sztuczna inteligencja pomoże Ci z przygotowaniem wstępnej wersji tekstowej posta. Wystarczy, że udostępnisz jej wszystkie potrzebne informacje, określisz długość tekstu, a także tone of voice Twojej marki, a post Facebooka czy Instagrama napisze się prawie sam ;). Oczywiście nie rekomendujemy używania wygenerowanych treści 1:1, ponieważ wówczas bardzo łatwo wychwycić, że tekst przygotowała wyłącznie AI.

3. OPTYMALIZOWANIE TREŚCI POD SEO

AI nie tylko pomoże Ci w napisaniu artykułów na bloga, ale pomoże Ci także zoptymalizować tekst pod kątem zasad SEO. Napisany już artykuł na bloga udostępnij sztucznej inteligencji i przedstaw jej, co ma z tym tekstem zrobić. W tym wypadku wypisz wszystkie słowa kluczowe jakie chcesz umieścić w artykule. Po chwili otrzymasz wygenerowany artykuł na nowo z wykorzystaniem podanych słów kluczowych. Być może będą potrzebne poprawki, lecz to narzędzie znacznie przyspieszy proces pisania Twojego artykułu.

4. GENEROWANIE TREŚCI DO NEWSLETTERÓW

Sztuczna inteligencja może pomóc Ci w tworzeniu tematów i samej treści wiadomości e-mail oraz newsletterów. Pomoże Ci także w tworzeniu listy odbiorców tych maili.

Na podstawie podanej instrukcji, AI potrafi utworzyć unikalną treść wiadomości e-mail. Dzięki temu, skrócisz czas na produkcję treści na rzecz wysyłki newslettera.

5. ANALIZA DANYCH

Komputery mają zdolność do przyjmowania ogromnych ilości informacji w krótkim czasie, co jest niezwykle przydatne w pozyskiwaniu nowych danych o klientach. Dzięki systemom opartym na sztucznej inteligencji, to co kiedyś zajmowało tygodnie zespołowi marketingowemu, można teraz przeanalizować w kilka minut.

W ramach content marketingu, sztuczna inteligencja może analizować różnorodne dane, takie jak:

  • Zachowanie użytkowników na stronie internetowej – analiza czasu spędzanego na stronie, kliknięć, przewijania, itp.
  • Dane demograficzne i psychograficzne klientów – wiek, płeć, zainteresowania, preferencje zakupowe, itp.
  • Reakcje na treści marketingowe – oceny, komentarze, udostępnienia, itp.
  • Skuteczność kampanii marketingowych – konwersje, współczynnik otwarcia e-maili, interakcje na mediach społecznościowych, itp.
  • Trendy i analiza konkurencji – śledzenie trendów w branży, monitorowanie działań konkurencji, analiza słów kluczowych, itp.

Dzięki temu masz możliwość szybkiego dostosowania strategii i treści do potrzeb i preferencji klientów, co przekłada się na bardziej efektywne działania marketingowe i lepsze wyniki.

6. KALENDARZ PUBLIKACJI

Chcąc jeszcze bardziej przyśpieszyć i ułatwić swoją pracę w kontekście planowania publikacji postów, nie musisz robić tego sam_. Zbierz wszystkie informacje takie jak ilość publikacji postów w tygodniu czy i tematy postów i przekaż te informacje AI, a ona stworzy kalendarz publikacji za Ciebie.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, czy możemy się obawiać, że sztuczna inteligencja przejmie naszą pracę jako content marketera? Bez obaw, pomimo ciągłego rozwoju sztucznej inteligencji specjaliści są pewni, że AI nie pozbawi pracy content marketerów. Aby to zrobić, AI musiałaby posiadać inteligencję emocjonalną, kreatywność a także zdolność do analizy w wielu kontekstach, a wprowadzenie tych cech do sztucznej inteligencji jest póki co niemożliwe. Więc nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się i korzystać z możliwości jakie dostaliśmy od sztucznej inteligencji, które mogą nam pomóc usprawnić pracę. 

Prowadzimy skuteczną komunikację organiczną i płatną w social mediach dla firm.

Zapraszamy po ofertę KONTAKT.

Ostatnie posty

Facebook
Instagram
Tiktok