Scroll Top

Instagram ukrywa lajki pod zdjęciami

O tym, że Instagram planuje ukrywać liczbę lajków pod zdjęciami, mówiono już od bardzo dawna. Powód? Twórcy aplikacji chcą, aby użytkownicy skupiali więcej uwagi na tym, co jest publikowane, a nie ile ma lajków. 

Chwilę po usunięciu zakładki „Obserwowanie”, twórcy Instagrama biorą się za wyświetlanie lajków w aplikacji.

Ile razy zdarzyło Wam się polajkować zdjęcie, tylko dlatego, że było ono już popularne i miało dużo lajków? Myślimy, że nie raz – często robimy to nieświadomie. Lajki potrafią być uzależniające i często podnoszą one naszą samoocenę, a Instagram chciałby znacznie zmniejszyć związaną z tym presję.

Ciekawostka: Ukrycia lajków na Instagramie domagali się między innymi Kanye West z żoną Kim Kardashian.

Aktualizacja w fazie testów funkcjonowała w sierpniu, między innymi w Kanadzie czy Japonii, jednak teraz zmiany dosięgają powoli wszystkich użytkowników, także w Polsce. Może to oznaczać, że Instagram wprowadza tę funkcję na stałe. Jedynymi osobami, które będą mogły zobaczyć liczbę lajków pod zdjęciami, są oczywiście ich autorzy.

Naszym zdaniem, jest to największy cios dla profili firmowych. Może znacznie przełożyć się na postrzeganie marki. Lajki często zbierane są z reklam i mogą odgrywać rolę w przyciągnięciu kolejnych użytkowników czy klientów. W momencie, kiedy zostaną ukryte można zadać pytanie czy firmy, zwłaszcza te mniejsze, będą mieć szanse na przetrwanie na Instagramie? Jednak to pytanie pozostaje na razie bez odpowiedzi. 

Jakie macie zdanie na temat ukrywania lajków na insta? Jesteście już w gronie użytkowników, których objęła ta funkcja? 😉 Dajcie znać! 

Ostatnie posty

Zostaw komentarz

Facebook
Instagram
Tiktok