Twój avatar na Facebooku

Facebook wprowadził kreator, w którym możemy stworzyć kreskówkową wersję samych siebie. Opcja przypomina bardzo aplikację Bitmoji, która połączona jest ze Snapchatem. 

JAK TO DZIAŁA?

Aby stworzyć swój własny avatar, musimy skorzystać w aplikacji Facebooka na telefon. Etap tworzenia jest niezwykle prosty! Ale po kolei… wchodzimy w menu mobilnej aplikacji Facebooka i wybieramy Avatary. 

Przechodzimy do kreatora. Mamy tutaj szereg opcji do wyboru: kolor skóry, włosy (ich długość i kolor), oczy, nos, nakrycie głosy, ubranie, a dla Panów także – zarost. Wszystko jest bardzo intuicyjne i nikt nie powinien mieć problemu z wybieraniem poszczególnych cech wyglądu. 

Klikając w ikonkę lusterka po prawej na górze, otworzy nam się małe okienko z przednim aparatem, w którym zobaczymy siebie – to ma ułatwić nam dopasowanie swojego wyglądu, ale zawsze możecie trochę podkolorować rzeczywistość 😀 

Od wyglądu, po ubiór

Ty decydujesz, jak Twój kreskówkowy odpowiednik jest ubrany, czy ma nakrycie głowy lub okulary. I co najfajniejsze, możesz to w każdej chwili zmieniać! 🙂 A kiedy nie będziecie zadowoleni z ostatecznego efektu, możecie użyć ikonki kosza, która jest zaraz pod lusterkiem. Avatar się zresetuje i będziecie mogli zacząć od nowa. 

Gdzie możesz używać swojej postaci?

Po stworzeniu avatara, możesz go używać między innymi w komentarzach pod postami. Do wyboru jest szereg różnych opcji! 🙂 To zupełne inny wymiar okazywania emocji na Facebooku i to z Waszą twarzą! 

Naklejki z kreskówkowym wizerunkiem, możecie wysyłać również przy pomocy Messengera. Po stworzeniu avatara, w głównym widoku wystarczy wybrać drugą ikonkę od góry z prawej strony. Są tam wszystkie naklejki. Po wybraniu jednej z nich, pokazuje się opcja „Wyślij w Messengerze”, natomiast po kliknięciu „Więcej opcji” mamy możliwość wysłania naklejki np. smsem, czy zapisania jej bezpośrednio w telefonie. 

Macie już swoje kreskówkowe odpowiedniki na Facebooku? Jeżeli nie, mamy nadzieje, że ten wpis pomoże je Wam stworzyć. 

Ostatnie posty

Facebook
Instagram
Tiktok