IGTV znika z Instagrama

Projekt bez tytułu (30)

Instagram wprowadza kolejne zmiany. Okazuje się, że funkcja IGTV nie sprawdziła się wśród osób korzystających z tej aplikacji. Twórcy niechętnie umieszczali tam swoje VIDEO, mając do dyspozycji, chociażby Youtube.

Rezygnacja z IGTV nie oznacza jednak braku możliwości dodawania filmów na instagramie. Biorąc pod uwagę konkurencje, jaką jest m.in. Tik Tok twórcy aplikacji, nie mogą sobie pozwolić na dodawanie treści tylko w postaci zdjęć, skoro rozrywka w postaci wideo jest aktualnie bardzo popularna.

Od teraz dodawanie filmów możliwe będzie w zakładce WIDEO, która znajduje się w profilu. W nowej wersji możliwe będzie oglądanie pełnoekranowe oraz przewijanie treści podobnie jak w innej popularnej aplikacji. Twórcy instagrama zadbali również o możliwość przycinania filmu, używania filtrów, oznaczenia osób bądź lokalizacji.

Źródło: https://business.instagram.com/

Czy taka zmiana przyniesie twórcom sukces? Tego z pewnością dowiemy się w niedalekiej przyszłości. Wiemy jednak, że rozwój jest niezbędny, aby być na szczycie i przyciągać nowych użytkowników.

Zdecydowanie łatwiej jest korzystać aplikacji, która oferują całą rozrywkę w jednym miejscu. A Wy co myślicie o tych zmianach?