Scroll Top

Dlaczego Real Time Marketing jest istotny?

banner-blog-rtm

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie marketingu, jedną z kluczowych strategii, którą warto zainteresować się jest Real Time Marketing. RTM to strategia marketingowa, która opiera się na nawiązywaniu do bieżących wydarzeń lub trendów. Dzięki temu rozwiązaniu można skuteczniej budować więź z odbiorcami, zwiększyć zasięg i generować większą ilość konwersji.

Klienci oczekują od marek nie tylko dostarczania wartościowych produktów i usług, ale także interakcji i zaangażowania. Real Time Marketing pozwala firmom przyciągnąć uwagę w momencie, gdy pewne wydarzenia czy tematy są na topie i generują duże zainteresowanie społeczności internetowej. Jest to idealna okazja do pokazania, że marka świadoma jest aktualnych trendów i potrafi się z nimi połączyć w kreatywny sposób.

RTM w praktyce

W dniu premiery filmu Barbie kolor różowy niemal zawładnął całym światem. Biedronka promowała się na Facebooku hasłem „Czas na Barbietarianizm„, natomiast IKEA zachęcała do zakupu klepsydry z różowym piaskiem w środku wpisem „I wtedy wchodzi ona – cała na różowo„.

Wiele marek nawiązywało do filmu Barbie i tak zrobiliśmy my. Nasza firma postanowiła iść za trendem i stworzyła kreatywne RTMy dla klientów. WWOkna prezentowało ludzkie odbicie w social mediach, QCZAJcatering budził ciekawość odbiorców zupełnie innym stylem postu reklamowego, niż standardowy, a Toyota SZIC Opole pobudzał marzenia nowym, różowym Barbiemobile.

Jakie korzyści niesie Real Time Marketing?

  • Szybka reakcja: RTM pozwala na natychmiastową reakcję na wydarzenia, co wiąże się ze zdobyciem większych zasięgów.
  • Wzmocnienie wizerunku: firma może wykazać się kreatywnością i elastycznością poprzez reagowanie na aktualne trendy, co przekłada się na pozytywny wizerunek.
  • Większe zaangażowanie: użytkownicy chętniej reagują na treści związane z bieżącymi wydarzeniami. Dzięki RTM marka może zyskać większe zaangażowanie ze strony odbiorców.
  • Zwiększona widoczność: treści nawiązujące do aktualnych trendów są bardziej komentowane, co generuje większą widoczność dla marki.

Cechy dobrej kreacji RTM

  • Dynamiczna i spontaniczna: nie ma czasu na długie analizy, należy działać szybko. Trendy trwają dosłownie chwilę.
  • Autentyczna i pomysłowa: treści RTM powinny być oryginalne, aby wyróżnić się na tle innych marek oraz zgodne z wartościami i misją marki, by zachować autentyczność.
  • Etyczna i nieobraźliwa: odbiorcy zwracają szczególną uwagę na hejt, dlatego ważne jest, aby działać z wyczuciem. Lepiej skupiać się na pozytywnych wydarzeniach, żeby uniknąć kontrowersji.
  • Dopasowana do wizerunku: każdy komunikat powinien być dopasowany do ustalonej wcześniej strategii komunikacji, aby zapewnić marce spójność treściową, czy wizualną.

Śledź trendy żeby być zawsze na czasie

Nie da się przewidzieć większości okazji do stworzenia skutecznego RTM. Pomocny może się okazać Google Trends, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Jest to serwis Google udostępniający szczegółowe informacje o aktualnych wydarzeniach, które internauci śledzą. Poza wykorzystaniem cennych danych ze strony głównej, można zagłębić się i oszacować poziom zainteresowania dowolnego tematu.

Podsumowując, dzięki Real Time Marketing marka może budować więź z odbiorcami, zwiększać widoczność oraz generować większą ilość konwersji. Kluczem do sukcesu jest szybka reakcja, kreatywność i zachowanie autentyczności. RTM jest jednym z kluczowych narzędzi w zdobywaniu przewagi nad konkurencją.

Facebook
Instagram
Tiktok