Wykorzystanie Facebook Ads do skutecznego promowania Twojej marki

blog-fb-kreacja

W dzisiejszym świecie marketingu online istnieje wiele sposobów na promocję / reklamę produktów lub marki. Facebook Ads należy do najpotężniejszych platform reklamowych, które pozwalają dotrzeć do szerokiego audytorium. W tym artykule powiemy, dlaczego warto zdecydować się na Facebook Ads przy kampaniach reklamowych.

Czym są Facebook Ads? 

Facebook Ads jest systemem reklamowym umożliwiającym tworzenie i precyzyjne kierowanie płatnych kampanii, które znajdują się na Facebooku, Instagramie lub Messengerze. Decydując się na Facebook Ads zyskujemy dużo większą szansę na dotarcie do potencjalnych klientów, niż w przypadku sieci wyszukiwania. 

Precyzyjne targetowanie

Do największych zalet Facebook Ads należy możliwość precyzyjnego targetowania. Dzięki temu narzędziu możemy wybrać docelowych odbiorców na podstawie wieku, płci, zainteresowań, lokalizacji i wielu innych czynników. Twoje reklamy będą skoncentrowane na tych, którzy są najbardziej powiązani z Twoją marką lub produktami. 

Zwiększenie świadomości marki

Szeroki zasięg Facebooka sprawia, że reklamy na tej platformie pozwolą na szybkie zwiększenie świadomości marki. Docierając do ogromnej liczby użytkowników można zapoznać potencjalnych klientów z Twoimi produktami lub usługami. Reklama w formie postu, grafiki, wideo, pokazu slajdów lub karuzeli przyciągnie klientów. Tworząc odpowiednią grafikę i dodając angażujące copy trafiamy na klientów doskonałych.

Pomiar wyników i optymalizacja

Facebook Ads umożliwia dostęp do rozbudowanego zestawu narzędzi analitycznych, które pozwalają na śledzenie wyników kampanii reklamowych. W każdej chwili można monitorować liczbę wyświetleń reklam, kliknięć, zaangażowania użytkowników i konwersję. Posiadając te dane wykonujemy optymalizację kampanii, dostosowując działania tak, aby uzyskać, jak najlepsze wyniki. 

Retargeting

W wielu przypadkach ruch z reklam na Facebooku jest kierowany na stronę internetową lub do sklepu internetowego. Po wejściu na witrynę mamy pogląd na odbiorców i ich zachowania (np. zapisanie się na newsletter, pobranie ebooka). Jest to skuteczna strategia, którą warto zastosować przy użyciu FB Ads. Pomocny w tym będzie pixel Facebooka, który pozwala mierzyć skuteczność prowadzonych kampanii. Dzięki tym danym możemy tworzyć jeszcze skuteczniejsze kampanie. 

Podsumowując, portal Facebook ciągle rozwija się, dlatego warto skorzystać z Facebook Ads, który umożliwi na trafienie do dziesiątek lub setek tysięcy odbiorców. Jest to idealne miejsce do budowania wizerunku. Stworzenie skutecznej reklamy na Facebooku jest proste pod względem technicznym, ale bez specjalistycznej wiedzy może okazać się to problematyczne. 

Pomocne okażą się tutaj firmy, które profesjonalnie obsługują i promują profile w mediach społecznościowych. Jeśli będziesz potrzebował pomocy przy tworzeniu kampanii, optymalizacji, analizie – skontaktuj się z nami!

Sprawdź, co możemy pomóc Ci osiągnąć:

Kampania remarketingowa na porzucone koszyki w E-commerce. Prawie 7000 zł przychodu przy wydanej kwocie 343 zł.


Zależy Ci na pozyskiwaniu nowych klientów na stronie? Za jednego użytkownika możesz zapłacić jedyne 12 groszy!


Sprzedajesz niskobudżetowy produkt? Jedna kampania może przynieść Ci nawet 133 klientów. 


A co powiesz na milionowe wyświetlenia np. reklamy Twojego wydarzenia? 


I najlepsze na koniec – zobacz jaki zysk mogą przynieść dobrze zorganizowane kampanie Facebook Ads.

Marzą Ci się takie wyniki W FACEBOOK ADS? Odezwij się do nas!

Facebook
Instagram
Tiktok