Reels, reels, reels! Dlaczego warto robić rolki?

rolki obrazek wyr
Rolki oficjalnie zawładnęły Instagramem i Facebookiem. To materiały video, które są odpowiedzią Instagrama na TikToka. Skutecznie przyciągają uwagę odbiorców, więc nic dziwnego, że cieszą się tak dużą popularnością. Jednak czym są wspomniane rolki, jak je tworzyć i czym różnią się od Stories? Zapraszamy do lektury!

Co to są rolki i czym różnią się od stories?

Rolki to materiały video do 60 sekund. Dają wiele możliwości edycji: podłożenie muzyki, przyspieszenie, spowolnienie, napisy, efekty wizualne i wiele więcej! Wiele osób myli nadal rolki ze stories, jednak to zupełnie dwa różne kanały na Instagramie. Stories to materiały do 15 sekund. Znikają po 24h i są wyświetlane wyłącznie osobom, które obserwują Twój profil. 

Rolki docierają do większego grona odbiorców

W przeciwieństwie do stories, rolki wyświetlają się wszystkim użytkownikom Instagrama. Dzięki temu możemy dotrzeć z naszą ofertą do zupełnie nowych osób. Zasięgi rolek są naprawdę imponujące! Od niedawna pojawiła się również opcja promowania rolek, co jeszcze bardziej może zwiększać ich zasięg.

Co publikować na rolce?

Rolka daje wiele możliwości edycji. Dobrze jest się zastanowić, co chcemy opublikować, żeby materiał był atrakcyjny dla odbiorców. Możemy zastosować zarówno video, jak i zdjęcia, które będą np. zmieniały się w rytm muzyki.

Świetnie sprawdzają się filmiki z życia firmy, produktów i osób tam pracujących. Warto jest także śledzić najnowsze trendy i virale i nagrywać do nich swoje wersje. Często samo użycie konkretnej muzyki może sprawić, że rolka stanie się hitem. 

Materiały video przyciągają uwagę

Wszelkie gify, video i ruchome grafiki przyciągają uwagę odbiorców. Nic dziwnego, że zawładnęły social mediami. Są znacznie ciekawsze niż statyczne obrazki, do których jesteśmy tak przyzwyczajeni. Efekty wizualne i możliwość dodania muzyki sprawiają, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne i są chętniej „klikane”. 

Rolki są nadal dość nową opcją, dlatego warto je wypróbować, zanim będą je robić wszyscy. Chcesz tworzyć rolki dla swojej firmy? Zapraszamy do kontaktu

Facebook
Instagram
Tiktok