Scroll Top

Nowości na Instagramie, które mogą cię zaskoczyć [czerwiec 2024]

instagram-nowosci-czerwiec-2024

Instagram nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne nowości. Sprawdź, czy słyszał_ś o wszystkich!

Reklamy nie do pominięcia

Instagram oficjalnie potwierdził, że są w trakcie testowania reklam, których nie da się pominąć. Jedyną opcją to czekanie aż zegar „ad break” pozwoli zamknąć reklamę. 

Krótsze rolki bardziej atrakcyjne

Rolki o długości +90 sekund negatywnie wpływają na ich dystrybucję. Tym samym nie będą się wyświetlać w zakładkach reels i eksploruj, co wpłynie na jeszcze gorszy zasięg. 

Cichy post

Niektórym użytkownikom Instagrama pojawiła się nowa funkcja „opublikuj po cichu”. Pozwala na opublikowanie posta, który jest widoczny na profilu, ale nie w aktualnościach. Jest to zdecydowanie przydatna funkcja dla twórców wrzucających „duże zdjęcia” (podzielone na kilka postów).

Dłuższa żywotność story

Platforma testuje nową opcję w stories, która pozwoli pozostawić story na dłużej niż 24h. Funkcja ta ma nosić nazwę „lately”. Ma pojawić się obok wyróżnionych relacji i posiadać stories opublikowane na profilu w ciągu ostatnich 7 dni. Po upłynięciu tego czasu, relacje będą automatycznie usuwane.

Szansa na przebicie

Instagram ma zamiar aktualizować algorytm, aby oryginalność twórców miała szansę na przebicie się, niezależnie od wielkości ich kont. Platforma chce dać równe szanse pod względem zasięgu wszystkim twórcom. Zmiany te mają zostać widoczne w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. 

Eksperymenty na reelsach

Instagram pracuje nad eksperymentem, który polega na tym, że rolka wyświetli się pierwsze osobom, które nas nie obserwują i tym samym nie pojawi się naszym profilu. Jeśli po sprawdzeniu jej wyników i minięciu 24h, nie opublikujemy jej, to zostanie ona zarchiwizowana.

Ostatnie posty

Facebook
Instagram
Tiktok