Scroll Top

Nowa funkcja na instagramie, o której prawdopodobnie nie miałeś/aś pojęcia!

CHIANG MAI, THAILAND - FEB 24, 2019: A woman holds Apple iPhone

W ostatnim czasie twórcy instagrama zaskakują nas wieloma nowościami, podobieństwami do Tik Tok’a, usuwaniem niektórych opcji jak IGTV, czy zmianami w hashtagach. Nie zwalniają tempa i w najnowszych zmianach znajdziemy możliwość dodania przypomnień do postów.

Funkcja ta jest przydatna przy planowaniu transmisji na żywo, tworzeniu okna sprzedażowego czy promocji webinaru. Nasi obserwatorzy, w prosty sposób mogą włączyć przypomnienie, by w odpowiednim momencie dostać powiadomienie o wydarzeniu.

Jak ustawić przypomnienie?

Wystarczy, że tak jak do tej pory wybierzemy zdjęcie/grafikę, którą chcemy opublikować, aż dojdziemy do okna, gdzie możemy dodać opis, lokalizacje czy zbiórkę pieniędzy (obrazek po lewej stronie) i klikamy przycisk ,,Dodaj przypomnienie”

Następnie możemy nazwać nasze wydarzenie i wybrać czas jego rozpoczęcia.

Tak będzie wyglądało poprawnie wypełnione przypomnienie.

Nasze powiadomienie będzie wyświetlało się w formie przycisku w lewym dolnym rogu zdjęcia. Następnie wystarczy tylko w nie kliknąć.

I teraz nasi obserwujący mogą w prosty sposób otrzymać powiadomienie o naszym wydarzeniu.

Zachęcamy, aby dodawać te opcję zarówno na instastories jak i pod każdym wpisem związanym z promowanym przez nas projektem.

Co myślimy o takim rozwiązaniu? Jesteśmy na TAK! Nie trudno się z tym zgodzić, że social media to ogromne i wciąż rozwijające się narzędzia, które w prosty sposób pomogą rozwinąć naszą markę osobistą. Wykorzystujcie je.

Zostaw komentarz

Facebook
Instagram
Tiktok