Scroll Top

Dlaczego warto tworzyć filmy na TikToku?

tiktok

Od momentu powstania TikTok’a mówiło się, że straci swój fenomen, tak jak stało się to w przypadku aplikacji Snapchata. I choć nikt nie doceniał jego potencjału, to osoby, które na samym początku zaczęły Tworzyć na tej platformie, cieszą się niemałą popularnością.

Warto więc wykorzystać te platformę do rozwoju własnej marki i zwiększenia grupy potencjalnych klientów.

Czym jest w ogóle jest TikTok?

Tiktok to aplikacja, na której można publikować różnego rodzaju filmiki, długości od kilku sekund, do nawet 5 minut! Oferuje również wiele funkcji, dzięki którym wideo staje się ciekawsze i bawi. Aktualnie wiele Twórców wykorzystuje ją również do promocji własnej marki oraz publikowania materiałów edukacyjnych. W przeciwieństwie do instagrama, w tzw. viralu pokazują się nam nie tylko treści opublikowane przez osoby, które obserwujemy, lecz także filmiki, które aktualnie są popularne i zyskują wiele ,,kliknięć”. TikTok to również algorytmy, dlatego treści, na których zatrzymujesz się najdłużej, a także reagujesz, będą wyświetlały się najczęściej.

Dlaczego warto więc tworzyć filmiki na tik toku?

Zdecydowanie dla zwiększenia zasięgów naszej marki. Twórz fajne filmiki, które przyciągają wzrok, bawią lub uczą, są one najbardziej klikalne przez użytkowników aplikacji.

Dlatego, że nie wszyscy jeszcze tworzą na tej platformie, a więc trafienie w tzw. viral jest zdecydowanie łatwiejsze.

Również dla możliwości reklamy własnych produktów zupełnie za darmo. Pokazuj, jak wyglądają one w praktyce i dlaczego warto je kupić.

Pokazując się, wzbudzasz zaufanie swoich odbiorców, a także masz możliwość nawiązania współpracy z innymi twórcami.

Jakie treści publikować?

Zacznij od filmiku, w którym witasz się ze swoimi odbiorcami, a następnie pokaż, czym zajmuje się Twoja marka. Jeżeli twoja firma składa się z więcej niż jednej osoby- przedstaw je i pokaż, co robią!
Sprzedajesz jakieś produkty? Pokaż, jak wyglądają w użyciu! Masz pasję? Podziel się nią?
Twój content uczy? Ucz również na tik toku!

Jak często dodawać filmiki?

Im częściej tym lepiej, ale nie więcej niż raz dziennie. Trzy filmiki w tygodniu w zupełności wystarczą.

Mamy nadzieje, że ten post okaże się dla Was pomocny i zachęci do działań na TikTok’u. Od niedawna możecie również śledzić nasze poczynania. Znajdziecie nas pod nickiem kreacja24.pl. Powodzenia!

Zostaw komentarz

Facebook
Instagram
Tiktok